تبلیغات
 جنگ ستارگان - بیوگرافی آناکین اسکای‌واکر

آناکین اسکای‌واکر یا Anakin Skywalker نام یکی از شخصیت‌های اصلی داستان و مجموعه فیلم‌های جنگ های ستاره ای کار جورج لوکاس است. او در قسمت اول:تهدید شبح پسری است که مادرش او را از نیرو و بدون دخالت پدر در سیاره‌ی بیابانی تاتوئین به دنیا آورده است. او از بردگی واتو در تاتوئین، پاداوان اوبی ون کنوبی می‌شود و بعدها شوالیه جدای و بعداً به نام دارت ویدرشناخته می‌شود.
پستپاداوان
دستیار جدای
شوالیه جدای
سیت
سیارهتاتوئین
نژادانسان
جنسیتمذکر
قد۱/۳۵ متر در کودکی و ۱/۸۵
در بزرگسالی
رنگ موقهوه‌ای
رنگ چشمنامعلوم
وفادار بهجدای،
جمهوری 
امپراطوری
جنگ‌افزارسابر نوری
وسیله‌ی نقلیهپاد ریسر
جدای فایتر
نابو فایتر
نقش‌آفرینی ازهیدن کریستنسن

شخصیت

آناکین به عنوان پسری جوان،بسیار فهمیده و باهوش بود.او از نا‌عدالتی رنج می‌برد و جان خود را برای حفاظت از جهان به خطر می‌انداخت.عمیقا به دوستانش وفادار بود،اما در عین حال،شخصیتی انتقامجو و حتی گاهی اوقات کینه‌توز داشت.

پس از آنکه آناکین به عنوان «فرد برگزیده» شناخته شد، از خود راضی و مغرور گشت و از اینکه مورد وعظ قرار بگیرد نفرت داشت.بعد از تمامی خدمت‌هایی که به محفل جدای نموده بود، ماندن در درجه ی شوالیه ی جدای را نوعی تحقیر و بی‌عدالتی محسوب می‌کرد.به مرور زمان این احساسات در او شدت گرفت و از دوستانش دوری کرد،تا جایی که حتی همسر خود پادمه رانیز، که به او عشق می‌ورزید، خیانتکار می‌پنداشت و تنها کسی که با او در ارتباط بود، صدر اعظم پالپاتین بود.

نتیجه‌ی این درگیری‌ها تبدیل شدن وی به یک سیت و ارباب تاریکی‌ها، دارت ویدر بود.

میراث

آناکین اسکای‌واکر، که در پیشگویی‌های جدای از او به عنوان «فرد برگزیده» یاد می‌شود، میراثی گرانبها از خود به جای گذاشت.پسرش، لوک اسکای واکر، وارث خون جدای بود، و پس از تبدیل شدن آناکین به دارت ویدر،وی نقش بزرگی را در از بین بردن امپراتور پالپاتین و احیای خون جدای ایفا ‌کرد.

در پایان نیز عشق آناکین به فرزندش بود،که باعث شد پالپاتین را نابود کند و روح خود را آزاد گرداند.

فرد برگزیده

آناکین با بالاترین میدی کلورین در تاریخ امپراتوری کهکشانی متولد شده‌بود و استعداد نهفته‌ای در استفاده از نیرو داشت،به همین دلیل وی به عنوان «فرد برگزیده» شناخته شد.او تنها کسی بود که می‌توانست نیروهای تاریکی سیت را نابود کند و تعادل را در نیرو برقرار نماید.به خاطر سرنوشت غم انگیزی که داشت، او نتوانست در طول زندگیش از این استعداد خود به طور کامل استفاده کند.اما قبل از آن‌که به نیروهای تاریکی سیت بپیوندد،با وجودی‌که بسیار جوان بود و به اندازه‌ی کافی آموزش ندیده‌بود،از قدرتمندترینِ جدای ها بود.

سرانجام نیز،همان آناکین در نقاب دارت ویدر بود که توانست پیشگویی‌های جدای را محقق گرداند و پاپاتین و امپراتوری سیت را نابود کند. 
طبقه بندی: شخصیت ها، 
تاریخ : دوشنبه 7 تیر 1395 | 11:58 قبل از ظهر | نویسنده : امیررضا لاهور | نظرات


  • paper | وب یه محسن یگانه داریم | فروش بک لینک
  • وب مطالب وبلاگی | وب کتاب خوانی