تبلیغات
 جنگ ستارگان - بیوگرافی دارت ماول
دارت ماول: یکی از شخصیت‌های خیالی مجموعه جنگ ستارگان
دارت ماول شخصیت منفی اصلی قسمت اول :تهدید شبح است. او اولین دستیار سیت لرد دارت سیدیوس بود و به دست اوبی وان کنوبی کشته شد.پستدستیار سیت
سیارهایریدونیا
نژادزبراک ایریدونیایی
جنسیتمذکر
قد1/75متر
رنگ مونامعلوم
رنگ چشمزرد
وفادار بهمحفل سیت ها
جنگ‌افزارسابر نوری دو لبه‌
وسیله‌ی نقلیهنامعلوم
نقش‌آفرینی ازری پارک 

همانطور که در رماندارت ماول: شکارچی‌ سایه‌ها گفته شده‌است، ماول وقتی سن کمی داشت به دست سیدیوس از آموزشگاه جدای ها دزدیده شد و با خالکوبی نشان‌های سیت در سرتاسر بدنش، به عنوان یک سیت تحت آموزش قرار گرفت. ماول به دستور استادش به ماموریت‌های بسیاری رفت، سیاستمداران، تبهکاران، بازرگانان و فرماندهان نظامی زیادی را ترور کرد.

                                                                                                          

                                                                                

           

                                                                                                                                                                           

دارت ماول


در طی ماجراهای قسمت اول: تهدید شبح، استاد سیت دارت ماول یعنی دارت سیدیوس، او را به ماموریتی می‌فرستد تا ملکه پادمه آمیدالا را بدزدد و دو جدای به نام‌های کوای گان جین و اوبی وان کنوبی را به قتل برساند. اما او بر روی سیاره‌ی تاتوئین در ماموریت خود شکست خورده و در نابو کشته می‌شود.

در یکی از حساس‌ترین صحنه‌های نبرد فیلم، دارت ماول با سابر نوری دو لبه‌ی خود به نبرد با دو جدای می‌رود. بعد از جدا کردن استاد جدای از پاداواناو، ماول کوای‌گان جین را به شدت زخمی کرده و کشته و اوبی‌وان کنوبی را به نبرد فرا می‌خواند. اوبی‌وان کنوبی که از مرگ استاد خود به شدت عصبانی شده‌است، به ماول حمله کرده و سابر نوری او را از وسط به دو نیم می‌کند. اما ماول مقاومت کرده و اوبی‌وان را به درون یک گودال عمیق هل می‌دهد. اوبی‌وان که از لبه‌ی گودال آویزان است، با آرام کردن خود و ارتباط با نیرو، سابر نوری کوای‌گان را به سمت خود فرا می‌خواند و دارت ماول حیرتزده را از وسط به دو نیم می‌کند.

دارت ماول

مرگ دارت ماول مشکل چندانی برای دارت سیدیوس بوجود نیاورده و به زودی جای او را با دستیار قوی‌تری به نام دارت تیرانوس پر می‌کند. بخش‌های اضافه‌ای در مورد خصوصیات دارت ماول بعدا در جهان گسترده‌ی جنگ‌های ستاره‌ای، از طریق رمان‌ها و کمیک‌ها منتشر شد.

آنطور که در افسانه‌های جنگ‌های ستاره‌ای شماره‌ی ۹ گفته شده‌است، گروهی منشعب شده از سیت ها که خود را پیامبران بخش تاریک نیرومی‌خوانند، همزمان با وقایع قسمت چهارم:امیدی تازه دارت ماول را احیا می‌کنند. دارت ویدر بعنوان اولین هدف دارت ماول انتخاب می‌شود؛ اعضای این فرقه از سیت ها اعتقاد دارند که دارت ویدر هنوز خاطرات زیادی از گذشته‌ی خود یعنی آناکین اسکای واکر را به یاد دارد و به خوبی به دارت سیدیوس خدمت نمی‌کند. در نبرد میان آن دو، دارت ویدر دارت ماول را شکست داده و با فرو کردن سابر نوری خود در بدن او، او را به قتل می‌رساند.

  • بازی‌های رایانه‌ای:

حضور کوتاه او در فیلم باعث شده تا در تعداد محدودی بازی حضور یابد.

  1. lego star wars 1
  2. battle front 1 &2
  3. ...
  • کتاب‌های کمیک:
  1. Star wars: Episode 1
  2. Star wars: Darth Maul
  3. Star wars: Maul's Advanturesطبقه بندی: شخصیت ها، 
تاریخ : سه شنبه 8 تیر 1395 | 04:37 بعد از ظهر | نویسنده : امیررضا لاهور | نظرات


  • paper | وب یه محسن یگانه داریم | فروش بک لینک
  • وب مطالب وبلاگی | وب کتاب خوانی