تبلیغات
 جنگ ستارگان - بیوگرافی هان سولو
هان سولو، شخصیتی خیالی در مجموعه شش‌تایی جنگ ستارگان جورج لوکاس است. جورج لوکاس او را اینگونه شرح می‌دهد: «انسانی تنها که اهمیت بودن در یک گروه و کمک رساندن به دیگران، حالا هر چقدر هم که اندک باشد می داند.

هان سولو


پستکاپیتان شاهین هزاره
ژنرال اتحاد یاغیان
سیارهکورلیا
نژادانسان
جنسیتمذکر
قد۱٫۸ متر
رنگ موقهوه‌ای
رنگ چشمقهوه‌ای
وفادار بهاتحاد یاغیان 
جمهوری جدید 
اتحاد کهکشانی
جنگ‌افزاراسلحه DL-44
وسیله‌ی نقلیهشاهین هزاره
نقش‌آفرینی ازهریسون فورد

هان سولو و چوباکا قاچاقچیانی هستند که مشهور است کار خود را به بهترین وجه انجام می‌دهند.

با این حال، زمانی که توسط نیروی فضایی تحت تعقیب قرار می‌گیرد، مجبور می‌شود کالاهای قاچاق را از سفینه‌اش بیرون بریزد تا دستگیر نشود. این امر سبب می‌شود به خلافکار بزرگ سیاره تاتوئین، جابا دهات بدهکار شود. جابادهات به خاطر این بدهی، برای دستگیری هان سولو جایزه‌ای تعیین می‌کند و تعداد زیادی شکارچیان جایزه به دنبال او می‌افتند.

وضعیت آنقدر بد بوده‌است که هان سولو قبول می‌کند لوک اسکای واکر و اوبی وان کنوبی را در مقابل ۱۷۰۰۰ اعتبار به آلداران ببرد و سوالی هم نپرسد. در نتیجه، ناخودآگاه هان سولو به ماجراهای اتحاد یاغیان و درگیری‌های آن با امپراتوری کشیده می‌شود. گرچه او اعلام می‌کند تنها بخاطر قرضش به جابا هات وارد این ماجراها شده و نظری در مورد افکار بلندپروازانه آنها درباره «آزادی» ندارد، ولی هنگامی که یاوین را ترک می‌کند به لوک کمک می‌کند تا ستاره مرگ را نابود کند.

گرچه او سعی می‌کند سه سال بعد اتحاد را ترک کند، اما در مقابل دوباره جان لوک را نجات داده و در مقابل او، منجمد می‌شود. سپس دارت ویدر پیکر یخ زده او را به یکی از شکارچیان جایزه تحویل می‌دهد و او هم هان را به جابا هات می‌فروشد.

شش ماه بعد، هان به کمک لوک، لیا و یکی از دوستانش از دست جابا هات نجات پیدا کرده و دوباره به پایگاه اتحاد یاغیان برمی‌گردد. این بار به او لقب ژنرالی داده می‌شود. اندکی بعد، او به کمک گروهی در سیاره اندرو سپر محافظتی ستاره مرگ جدید را نابود کرده و سبب می‌شود تا از این طریق، امپراتوری سقوط کند.

                                            

                                                 

نیرو بر می خیزد

هان سولو سفینه خود را پیدا میکند که توسط ری و فین از کسی دزدیده اند که آن شخص هم از دزد های شاهین هزاره از هان دزدیده بود.آنها به سیاره نزدیکی می روند و در آنجا نیروهای First Order به آنها یورش می برند و ری را میگیرند. هان سولو با نیروهای مقاومت و فین و چوباکا به پایگاه Starkiller می رود که شبیه ستاره مرگ هست اما بسیار بزرگ تر.... در آنجا او پسرش(رن-کایلو رن) را میابد.پسرش که از ترک شدن او و مادرش پرنسس لیا از هان سولو متنفر بود و سیت بود با نیرنگ پدرش را می کشد و جسد او رو به پرتگاه هل میدهد.
طبقه بندی: شخصیت ها، 
تاریخ : سه شنبه 8 تیر 1395 | 11:38 قبل از ظهر | نویسنده : امیررضا لاهور | نظرات


  • paper | وب یه محسن یگانه داریم | فروش بک لینک
  • وب مطالب وبلاگی | وب کتاب خوانی