تبلیغات
 جنگ ستارگان - بیوگرافی لوک اسکای واکر
لوک اسکای‌واکر (به انگلیسیLuke Skywalker)، شخصیتی داستانی در مجموعه جنگ ستارگان جورج لوکاس است که نقش آنرا مارک همیل ایفا نموده است. لوک با آموختن طریق جدای هاو عضویت فعال در اتحادیه شورشیان نقش مهمی را در سه‌گانه اصلی جنگ ستارگان، در نبرد با امپراطوری کهکشانی، بازی می‌کند. او پسر پادمه آمیدالا و آناکین اسکای واکر و برادر همزاد پرنسس لیا اورگانا است.

پستفرمانده اتحادیه شورشیان
فرمانده اسکادران روگ
شوالیه جدای
استاد جدای
استاد بزرگ در محفل جدید جدای
سیارهتاتوئین
نژادانسان
جنسیتمذکر
قدنامعلوم
رنگ موطلایی
رنگ چشمآبی
وفادار بهمحفل جدای
اتحادیه شورشیان
اسکادران روگ
جمهوری جدید
اتحاد کهکشانی
جنگ‌افزارنامعلوم
وسیلهٔ نقلیهنامعلوم
نقش‌آفرینی ازمارک هامیل

لوک اسکای‌واکر (به انگلیسیLuke Skywalker)، شخصیتی داستانی در مجموعه جنگ ستارگان جورج لوکاس است که نقش آنرا مارک همیل ایفا نموده است. لوک با آموختن طریق جدای هاو عضویت فعال در اتحادیه شورشیان نقش مهمی را در سه‌گانه اصلی جنگ ستارگان، در نبرد با امپراطوری کهکشانی، بازی می‌کند. او پسر پادمه آمیدالا و آناکین اسکای واکر و برادر همزاد پرنسس لیااورگانا است.                                                                                       
اپیزود چهارم: امیدی تازه[ویرایش]

لوک در سیاره «تاتوئین»، نزد عمویش یعنی برادر ناتنی آناکین بزرگ می‌شود، و از خانواده‌اش اطلاعات چندانی ندارد؛ تا اینکه یک روز، عمویش دو دروید (خدمتکار ماشینی)، برای کار در مزرعه می‌خرد .درویدها همان «سی تری پی او» و «آر تو دی تو» هستند که از سفینه لیا اورگانا که توسط دارت ویدر مورد بازرسی قرار گرفته، گریخته‌اند.

آر تو دی تو حامل پیامی برای اوبی وان کنوبی است که اکنون در سیاره تاتوئین زندگی می‌کند. اوبی‌وان سالهاست که نام اصلی‌اش را بازگو نکرده و همه او را به نام «بن کنوبی» پیر می‌شناسند. لوک موفق می‌شود، پیام ضبط شده در آر تو دی تو را که به صورت هولوگرام است، مشاهده کند. پیام را خود پرنسس اورگانا ضبط کرده‌است و لوک که خبر ندارد پرنسس خواهر اوست، گویا با مشاهده همان پیام به پرنسس دل می‌بندد. آن پیام خطاب به اوبی‌وان کنوبی است، و لوک که کسی را به این نام نمی‌شناسد، احتمال می‌دهد منظور همان بن پیر باشد. پس آر تو دی تو را نزد بن می‌برد.

اوبی‌وان برای لوک حقیقتی را افشا می‌کند و به او می‌گوید که پدرش یک شوالیه جدای و شاگرد او بوده‌است و در جدال با دارت ویدر که او نیز شاگرد اوبی‌وان بوده و بعدها به جنبه تاریک نیرو گرویده، کشته شده‌است. اوبی‌وان، شمشیر نورانی پدر لوک را به او نشان می‌دهد و از او میخواهد تا به سفارش پدرش به انقلابیون بپیوندد، و هر طور شده پرنسس لیا را پیدا کند. او به لوک که آخرین امید جدای‌ها در نبرد با امپراطوری به حساب می‌آید، تعلیم می‌دهد و او را با مفاهیم فراموش شدهٔ جدای آشنا می‌سازد...

                    

   
    لوک اسکای واکر                                                                                                                                                       طبقه بندی: شخصیت ها، 
تاریخ : سه شنبه 8 تیر 1395 | 11:24 قبل از ظهر | نویسنده : امیررضا لاهور | نظرات


  • paper | وب یه محسن یگانه داریم | فروش بک لینک
  • وب مطالب وبلاگی | وب کتاب خوانی